тел:   +38067-451-20-44,   +38063-746-29-90,   +38050-224-88-50 14.05.2024, 12:10

Меню сайту


Пошук


Друзі сайту


Форма входу


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вітаю Вас, Гість · RSS
Головна » 2013 » Вересень » 20 » Навіщо пристібати ремені безпеки
22:28
Навіщо пристібати ремені безпеки
Зачем пристегивать ремниУпертість багатьох українців (і водіїв, і пасажирів), з яким вони відмовляються пристібатися в автомобілі, пояснити складно, а самі вони часто пояснюють свою відмову від ременя безпеки досить дивними причинами.
  
 Згідно з даними англійської компанії TRL (у нас ніхто не проводив дослідження), багато водіїв не користуються ременем, бо ... бояться його. Водії запевняють, що при бічному ударі ремені безпеки можуть задушити водія, а під час фронтального зіткнення вони ламають ребра - так вважає 15% опитаних водіїв. А 25% впевнені, що якщо людина не пристебнута, то при лобовому зіткненні він вилетить через лобове скло на м'яку травичку і залишиться цілим і неушкодженим.
У 30% водіїв сильний страх згоріти в машині у випадку ДТП - вони вважають, що пристебнутий водій при загорянні автомобіля не зможе швидко вибратися з салону і в підсумку підсмажиться заживо. При падінні ж автомобіля в воду пристебнута людина захлинеться, а не пристебнута - випливе.

За нашими спостереженнями, багато українських водіїв вважають людей, які пристібаються, «чайниками». І навіть ображаються на пасажирів, якщо ті користуються цим засобом безпеки - не варто, я добре воджу. Але віра в те, що саме з тобою нічого не станеться, не повинна суперечити логіці і розсудливості.


Адже можна водити ідеально, але немає ніякої впевненості в тому, що водій авто в сусідньому ряду їздить точно так само добре. А згідно з дослідженнями Міжнародного союзу автотранспорту, пристебнутий ремінь безпеки дозволяє скоротити вдвічі ймовірність смертельних наслідків при аварії і в 5-10 разів скоротити наслідки зіткнення на невеликій швидкості (до 50 км на годину).

Ми з'ясували, яким чином і в яких дорожніх ситуаціях ремінь безпеки рятує життя, а також те, чи правильні страхи непристебнутих водіїв.

ПРО ЩО СВІДЧИТЬ ЗАКОН

Згідно зі статтею 121 Кодексу України про адмінправопорушення, за непристебнуті ремені безпеки передбачений штраф від 51 до 85 грн. Крім того, в ПДР (п. 5.2) записано: «Пасажири повинні під час пересування на транспортному засобі, обладнаному ременями безпеки, бути пристебнутими» - це вимога стосується і переднього пасажира, і людей що сидять ззаду. Відповідає за все водій. У пункті 2.3 ПДР сказано: «Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний на автомобілях, обладнаних підголовниками і ременями безпеки, користуватися ними і не перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями». Але дозволяється не пристібатися особі, яка навчає водінню (якщо за кермом учень), а в населених пунктах - водіям-інвалідам, водіям і пасажирам оперативного та спецтранспорту, а також таксі. Але на непристебнутого пасажира таксі даішники можуть накласти штраф.

ЯК ПРАЦЮЄ РЕМІНЬ

Призначення. Ремінь не дає людині розбити голову і зламати шию.

Більша частина наведених вище міфів пов'язана з тим, що багато людей просто не розуміють принципу роботи ременя безпеки, вважаючи його лише вигаданим приводом даішниками причепитися до водія і оштрафувати його.

Почнемо з самого моменту зіткнення. Автомобіль різко гальмує, а водій, за законами Ньютона, продовжує рух головою вперед (зазвичай об кермо). Приблизно через 2 секунди швидкості авто і водія врівноважуються і голова з величезною швидкістю повертається у вихідну точку - до підголівника. До речі, якщо його немає, наслідки зазвичай жахливі - ламається шия (тому не радимо сідати у старі «Жигулі»). Що ж робить ремінь?

Його замки зроблені на основі храпового механізму, замикаються чутливим елементом, - маятником з кулькою, розташованим в сфері. Ця кулька, зміщуючись, через систему важелів фіксує шестерню котушки. Крім того, на її осі на гвинтових шліцах з малим кутом встановлений диск-маховичок. Коли лямку ременя витягають повільно (одягають ремінь), диск за рахунок тертя тільки обертається разом з валом, не замикаючи котушку. Але при ривку стрічки диск сильно тисне на гвинтову поверхню і блокує храповик. Тобто не дає тілу і голові зробити коливання великої сили, утримуючи людини на місці.

2-ТОЧКОВІ РЕМЕНІ НЕБЕЗПЕЧНІ

Спочатку ремінь безпеки був двухточечним - кріпився з боків і охоплював тулуб на рівні пояса. Але найчастіше при зіткненні на великих швидкостях вже сам ремінь ставав причиною серйозних травм черевної порожнини і, як наслідок, пошкоджень внутрішніх органів.

Шведський інженер Нільс Болін удосконалив конструкцію - застосував ремінь, який охоплював таз пасажира і йшов поперек його грудей. Патентне бюро ФРН включило винахід Боліна в число 8 найважливіших досягнень людства за 100 років - щорічно він рятує більше 4 тисяч життів у всьому світі.

ЗАКРІПИТИ УЛЮБЛЕНЦІВ

Порада. Собак потрібно тримати подалі від водія і на прив'язі

У багатьох країнах ЄС водіїв примушують пристібати не тільки себе і пасажирів-людей, а й собак, якщо їх перевозять у салоні автомобіля. Днями такий закон прийняли і в США. І хоча нововведення здається абсолютно маревним, результати проведених досліджень стверджують протилежне. Справа в тому, що собаки в салонах автомобілів своїх господарів можуть сприяти створенню аварійної обстановки: вони люблять пересуватися всередині салону і навіть проситися на коліна до водія, тим самим відволікаючи його.

Крім того, у разі аварії собака у салоні автомобіля може заподіяти шкоду пасажирам-людям - якщо собака важить в звичайних умовах 20 кг, при прискоренні в ДТП її маса, за законами фізики, зростає до 400 кг.

Є ще одна причина, по якій західні фахівці рекомендують тримати собак на прив'язі: якщо аварія все ж сталася, а тварина не постраждала, вона може агресивно поставитися до рятувальників або медпрацівників, які будуть допомагати постраждалим. І навіть, під впливом стресу, накинутися на господаря, особливо, якщо він поранений і стікає кров'ю. Спецповодки для автомобіля можна придбати і в Києві - від 200 грн. для собаки розміром з спанієля.

НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ

Ноу-хау. Ремені з вбудованими подушками встановлені на преміум-авто.

Автомобільні технології постійно вдосконалюються, в тому числі і щодо ременів безпеки. Так, сьогодні на авто встановлюють моделі з преднатяжителями. При зіткненні пристрій щільно притискає пристебнуту ременями людину до спинки крісла, зменшуючи таким чином зазор між тулубом і ременем, завдяки чому набагато менше травмується грудна клітина. Спрацьовують преднатяжители або за допомогою пиропатрона, який є одноразовим пристроєм, або за допомогою електроприводу. Єдиний недолік такої системи - навіть після невеликого ДТП ремені потрібно міняти, а ціна комплекту кусається - від $ 400. Але на безпеці економити не рекомендуємо.

Також відзначимо, що в автомобілях з подушками безпеки (airbag) не пристібатися небезпечно для здоров'я навіть при дрібному зіткненні: якщо подушка спрацює, водій отримає травми обличчя, наприклад, часто ламаються носи. Але таке іноді трапляється і при спрацьовуванні подушки з пристебнутими водіями. Тому останній писк автомоди - подушки, які інтегровані безпосередньо в ремені. Вони дозволяють рівномірно розподілити навантаження на грудну клітку пасажирів.

КОЛИ РЕМІНЬ СТАЄ НЕБЕЗПЕЧНИЙ

Порада. Нижня частина ременя повинна фіксувати тіло в області таза.

Жоден з аргументів проти використання ременів безпеки не підтверджено будь-якими дослідженнями. А з теорії ймовірності потрапити в стандартне ДТП у водія в тисячу разів вище, ніж, наприклад, звалитися з кручі у воду і потонути через те, що він не встиг відстібнутися. Проте існують кілька винятків із правил, при яких ремінь безпеки дійсно може нашкодити.

Пряжки. У Німеччині відзначено кілька випадків, коли велика металева пряжка на ремені під час ДТП розпорювали черевну порожнину, як бритва, - краще використовувати звичайний ремінь.

Одяг. Товсту куртку (наприклад, пуховик) краще зняти - преднатяжитель може створити невірне зусилля. Також з нагрудних кишень потрібно витрусити дрібні предмети, які, потенційно можуть при певних умовах (вага людини при ДТП на частки секунди, досягає декількох тонн) виявитися колючо-ріжучими. Мова йде про авторучку або запальничку.

При наявності ремінної «кишені» для мобільного телефону шлею ременя безпеки обов'язково потрібно опустити нижче цієї ремінною сумки, інакше при екстреному гальмуванні телефон можна розчавити, а на тілі в кращому разі залишаться синці.

Посадка. Потрібно зайняти таке положення, щоб нижня частина ременя безпеки утримувала тіло в області тазостегнових суглобів. Відразу після пристібання ременя, злегка підтягніть його, щоб нижня частина максимально притискала вас до сидіння.

Дитячі автокрісла. Перевезення дітей в автомобілі - справа відповідальна. Це обумовлено особливостями статури дитини, наприклад, голова дитини набагато важче відносно тулуба в порівнянні з аналогічними пропорціями дорослої людини, але при цьому шийні хребці, навпаки, значно слабкіші. З цієї причини травми дітей часто бувають важчими. Згідно ПДР, перевозити дітей до 12 років можна лише при наявності дитячого автомобільного крісла.

Однак сидяча поруч з дитиною на задньому сидінні непристебнута людина представляє для малюка небезпеку - відомі випадки, коли доросла людина під час ДТП падала на дитину всією вагою, що призводило до смерті.

Ще гірше, якщо дитина сидить у кріслі, але не пристебнута - при аварії вона може вилетіти зі свого місця з автомобіля через лобове скло.


Переглядів: 1784 | Додав: Karat
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz